logotype
  • image1 Loża żeńska Gaja Aeterna na Wschodzie Warszawy
  • image2 Samorozwój poprzez indywidualną pracę nad wartościami
  • image3 Wolność sumienia, poszanowanie godności i odmienności innych

O Loży

Cele

Gaja Aeterna, będąc częścią WŻLF należy do nurtu wolnomularstwa liberalnego, którego podstawowymi celami są:

  • Udoskonalanie moralne oraz duchowe samego siebie i ludzkości*;
  • Poszukiwanie Prawdy i dążenie do Sprawiedliwości;
  • Budowanie postawy  szacunku do wszelkiej  Pracy, jako ... czytaj dalej

Historia Loży

W Polsce działają obecnie dwie żeńskie loże wolnomularskie, obie należą do obediencji Wielkiej Żeńskiej Loży Francji i obie pracują w Warszawie. Jako pierwsza powstała Loża Prometea (XI 2000 r.). Dokładnie dziesięć lat później, w listopadzie 2010 r. powstała Loża Gaja Aeterna.  

Założycielkami Gai Aeterny było 15 Mistrzyń z loży Prometea. Gaja Aeterna zapaliła światła 20 listopada 2010 roku, w dzień po ... czytaj dalej

Nazwa Loży

Nazwa drugiej w Polsce loży kobiecej Gaja Aeterna, nawiązuje do greckiego mitu Bogini Ziemi – Wielkiej Matki, twórczyni świata, źródła wszelkiego życia. Gaja – odnosi się do Ziemi i jej odwiecznych praw. Aeterna – znaczy Wieczna.

Gaja Aeterna symbolizuje kontinuum. Trwa od początku życia i trwać będzie tak długo, jak trwać ... czytaj dalej

Gaja Aeterna - co nas określa 

Loża Gaja Æterna zrzesza światłe, niezależnie myślące kobiety, dla których naczelnymi wartościami są rozwój osobisty i praca nad  samodoskonaleniem, w efekcie wpływ na poprawę świata, który nas otacza i którego istotny element stanowi każda z nas.  

Naszym podstawowym celem jest tym samym dążenie do poznania siebie, swojego miejsca i roli w organizmie, jakim jest Ziemia. Zakładamy, że wszelkie poznanie dokonuje się na wielu  płaszczyznach, dzięki ścisłej współpracy sfery racjonalnej ze sferą intuicyjną... czytaj dalej