logotype
  • image1 Loża żeńska Gaja Aeterna na Wschodzie Warszawy
  • image2 Samorozwój poprzez indywidualną pracę nad wartościami
  • image3 Wolność sumienia, poszanowanie godności i odmienności innych

Procedura przyjęcia

Interesuje nas każdy człowiek wyznający zasady humanizmu, tolerancji, będący dojrzały w swoich poglądach i jednocześnie chcący rozwijać się w duchu wolności, równości i braterstwa. Wiemy, że wokół nas jest wiele takich kobiet. Jeśli jesteś jedną z nich, interesuje Cię wolnomularstwo, a nie znasz żadnego masona, nic straconego. Prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  zgłoszenie zawierające życiorys oraz tzw. list motywacyjny.

W życiorysie należy uwzględnić nie tylko informacje dotyczące przebiegu kariery zawodowej, wykształcenia, miejsca pracy i statusu życiowego. W równej mierze ważne są wszystkie sfery życia kandydatki – zamiłowania, wyznawane wartości, idee. W liście motywacyjnym szczególnie zainteresują nas motywy, dla których kandydatka pragnie ubiegać się o przyjęcie do masonerii kobiecej. Zgłoszenie powinno zawierać również wiek, dane kontaktowe (numer telefonu, adres zamieszkania, adres e-mail) oraz zdjęcie w formie elektronicznej (może być nieformalne) kandydatki.

rozmowaPo wstępnej weryfikacji aplikacji (która może potrwać kilka miesięcy, no co należy być przygotowanym) i uznaniu, że kandydatka wydaje się podzielać nasze wartości oraz spełnia kryteria formalne,  następuje okres bliższego jej poznawania. Pierwsze spotkanie to okazja do przedstawienia poglądów, sposobu myślenia, również wyrażenia oczekiwań co do pracy w wolnomularstwie

Po tym spotkaniu zapada decyzja, o prowadzeniu dalszych rozmów bądź odrzuceniu kandydatury. W wypadku kontynuacji procesu, kandydatka jest proszona o wypełnienie ankiety personalnej, podpisanie deklaracji akceptacji zasad wolnomularstwa, złożenie dwóch zdjęć w formie tradycyjnej oraz oświadczenia lub zaświadczenia o niekaralności. Kolejnych kilka spotkań, odbywających się z mistrzyniami Loży, poprzez rozmowy prowadzone na różne tematy, ma na celu głębsze poznanie kandydatki. Jeśli  po zakończeniu tego etapu Loża zaakceptuje  kandydatkę, jest ona informowana o dalszych krokach postępowania.

Na każdym z etapów Loża może dojść do wniosku, że kandydatka nie spełnia stawianych wymogów. Również sama kandydatka może na każdym z tych etapów zrezygnować z dalszego kandydowania.

UWAGA: Nie można wysyłać zgłoszenia jednocześnie do kilku obediencji (organizacji) wolnomularskich! Należy dokonać wyboru tylko jednej obediencji.